Kendi yolunu bul, mutlu geleceğini yarat..
Kendi yolunu bul, mutlu geleceğini yarat..

Hedeflerinize giden rotayı birlikte çizelim...

Size Destek Verebileceğim Konular

Bu hayat sizin...

image202

Potansiyelinizi fark ederek harekete geçmek ve hedeflerinize ulaşmak istemez misiniz? 

Sizi zorlayan, üzen, sıkan, düşündüren, arada kaldığınız konuları çözüme ulaştırmak istemez misiniz?

Geleceğinizle ilgili yol haritasını çizerek doğru adımlarla ilerlemek istemez misiniz?

Aklınıza takılan benzer konular ve çok daha fazlası için çözüm var!

NLP teknikleri ile bütünleştirilmiş görüşmeler doğrultusunda, yeni alışkanlıklar edinmeniz, sorunlarınıza çözüm bulmanız, yeni bir zihin yapısına kavuşarak daha mutlu ve tatminkar bir hayat sürdürmeniz mümkün.

O zaman, haydi ertelemeyin artık daha fazla ve kendiniz için bir adım atın...


Profesyonel Koçluk

Öğrenci Koçluğu ve Meslek Seçimi Çalışmaları

Boşanma Koçluğu

Motivasyon Koçluğu

Yönetici Koçluğu

Grup Koçluğu 

İzotomi

NLP Uygulamaları

Gençlere ve Ailelere Yönelik Eğitimler/Seminerler/Atölye Çalışmaları

Kurumlara Yönelik Eğitimler/Seminerler/Atölye Çalışmaları

Mentorluk Programları

Koçluk

image203

Öğrenci Koçluğu

Gençlerin, 

Değerlerini, güçlü yönlerini ve isteklerini ortaya çıkartarak, nerede, nasıl bir ortamda, ne tür mesleklerde mutlu olabileceklerini belirlemek için,

Potansiyellerinin farkına varıp, bunu ortaya çıkarabilmeleri ve motivatörlerini fark edip harekete geçebilmeleri için, 

Akademik performanslarını artırabilmeleri için, 

Zamanı doğru yönetebilmeleri için, 

Yaşadıkları sıkıntılı süreçlere çözüm bulabilmeleri, kaygılarını yönetip kendilerini daha iyi hissedebilmeleri için,

Çevreleriyle sağlıklı iletişim kurup çatışmaları yönetebilmeleri için,

Hayallerini hedefe dönüştürüp, hedeflerine ulaşabilmek adına doğru adımları atabilmeleri için yardımcı olmamı isterseniz, benimle iletişime geçebilirsiniz. 


Boşanma Koçluğu

Boşanma, bir bireyin başına gelebilecek en travmatik olaylardan biridir. Mevcut düzenin bozularak bir bilinmeyene doğru adım atılması, sürecin beraberinde getirdiği duygusal çalkantılar, gelecekle ilgili beklentiler, çeşitli kaygıları da beraberinde getirmektedir. Hele bir de çocuk varsa, işler daha da güçleşir. Ebeveyn olma sorumluluğu kendini daha fazla hissettirdiği gibi, çocukla ilgili endişeler, zaman zaman ortaya çıkan belirsizlikler ve sürecin nasıl yönetileceği ile ilgili soru işaretleri, anneler için boşanma sürecini daha da zorlu kılar. 


Boşanma sürecini en sağlıklı şekilde atlatabilmek, yeni hayata daha kolay adapte olabilmek ve bundan sonraki süreci daha sağlıklı bir şekilde yönetebilmek adına profesyonel desteğin faydası kuşkusuz yadsınamaz. Detaylar için, benimle iletişime geçebilirsiniz.


Profesyonel Koçluk/Motivasyon Koçluğu

Kişisel potansiyelinizi ortaya çıkarmak, kendinizi, güçlü yönlerinizi, değerlerinizi, isteklerinizi, tutkularınızı tam olarak keşfedip sizi daha ileriye taşıyacak adımları atabilmek, şüphesiz daha mutlu ve tatminkar bir hayata götürecektir. Nasıl mı? Detaylar için benimle iletişime geçebilirsiniz.


NLP Uygulamaları

Zihni Doğru Kullanma Kılavuzu olarak da adlandırılabilecek NLP (Neuro Lingusitic Programming) sayesinde, zihninize yeniden programlayabilir, sizi sınırlandıran inançlarınızdan, korkularınızdan, fobilerinizden kurtulabilir, hayata bakış açınızı değiştirerek, daha konforlu bir hayat sürebilirsiniz. Detayları merak ediyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.



İzotomi

image204

İzotomi®, profesyonel iş hayatınızda, kişisel gelişiminizde, eğitim hayatınızda kullanabileceğiniz; özgün üretilmiş, analitik raporlama yeteneğine sahip bir kişilik envanteridir.


Bireylerin kişilik özelliklerini, imkân ve potansiyellerini, kişisel ve sosyal yaşamlarında bunları nasıl ve ne şekilde kullandıklarını, yetkinliklerini, motivasyon kaynaklarını, stres halinde nasıl davrandıklarını gösteren analitik bir raporlama sistemidir. İzotomi® Türkiye'de geliştirilmiş ve çok geniş bir kitlenin verileriyle test edilmiştir.


Yeni nesil kişilik envanteridir.. Akıllı çalışan algoritması ile kişilerin düşünce, duygu ve davranışları arasındaki farkları ve bu farkların arkasında yatan nedenleri bulmak, sahip oldukları yetkinlikleri en üst düzeyde gerçekleştirmeleri konusunda analiz ve değerlendirme yapmak suretiyle çözümleyici sonuçlara ulaşmada kullanılan bir göstergedir.


Sistem, kişilerin doğuştan bir kişilik tipine sahip olduğunu söyler. Kişiler sahip oldukları bu kişilik tipi üzerinden çevresi ile etkileşim ve iletişime geçerler. Bu süreçte belli duygu, davranış ve düşünüş tarzları ile karakterize olan kısmen dinamik bir kişilik görünümünü gerçekleşen değerler ve maske değerler olarak grafikler halinde sunar.


İzotomi hangi metodolojiyi kullanır?

İzotomi'de kullanılan yapı dikkatinizi neye yönelttiğinizi ve enerjinizi nasıl kanalize ettiğinizi belirleyen faktörleri dikkate almaktadır.



İzotomi® Öğrenci


Bir öğrencinin hayattaki başarı ve mutluluğunu belirleyen en önemli unsurlar: Değerlerini, yeteneklerini ve ne istediğini bilmesidir.

 

İzotomi® Kariyer


Şirketler doğru yeteneklerle çalışmayarak kaynakları israf ediyorlar. İşe uygun yetkinlikteki çalışanlar şirketlerini ileriye götürürler.

 

İzotomi® İnsan Kaynakları


İşe alım, mevcut iş gücü planlaması, uyumlu ekiplerin oluşturulması, çalışan verimliliği ve performansın artırılmasına destek olur.

Eğitimler/Seminerler/Atölyeler

image205

Bireylere ve kurumlara yönelik olarak, tek tek ya da bir program dahilinde sunabileceğim konu başlıkları aşağıdaki gibidir;


Sınava Hazırlanan Öğrenci Velisi Olmak

Meslek Seçiminde Etkili Olan Faktörler

Meslek Seçimi Sürecinde Ailenin Rolü

Verimli Ders Çalışma Teknikleri

Çalışan Anne Olmak

Ergen-Aile İletişimi

Yaratıcı Düşünce

Zaman Yönetimi

Hedef Belirleme

Takım Çalışması

Stres Yönetimi

Özfarkındalık

Motivasyon

Pozitif İletişim

Duygusal Zeka

Problem Çözme

Çatışma Yönetimi

Geri Bildirim Verme

Koçluk Teknikleri ile İletişim

Boşanma Sürecinde Sizi Neler Bekler

NLP ile Zihni Pozitif Kullanma Kılavuzu ve

Zihinsel Performans Artırımı 



Okullara ve kurumlara, ihtiyaçları doğrultusunda, sosyal sorumluluk projeleri tasarlanması ve hayata geçirilmesi


Detaylar için benimle iletişime geçebilirsiniz. :)

Ben...

image206

Merhaba, 


Pazarlama iletişimi sektöründe 20 yıl çalışıp, bu süreçte, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli üniversitelerde 21. yy. yetkinliklerini kullanarak eğitimler verdim. Çalışma hayatıma devam ederken, asıl isteğimin insanlara, özellikle gençlere dokunmak ve onlara fayda yaratmak olduğunu fark ederek, hayallerimin peşinde gitmeye karar verdim ve profesyonel hayattaki odağımı bu yöne döndürdüm.


2015 yılında başladığım koçluk yolculuğunda, ACTP sürecini “Advancing the Path to Core  Coaching Masteries" eğitimi ile Sola Unitas Coaching Academy’de tamamlayarak ICF akredite Profesyonel Koç ünvanını aldım. Ardından, ‘’Coaching Teens and Students’’ ve ’’Coaching in Corporate Context’’ eğitimlerini tamamlayarak Öğrenci Koçluğu ve Yönetici Koçluğu sertifikalarını almaya hak kazandım. Amerika merkezli Be-Live in U tarafından verilen, ICF ve Society of NLP akredite olan “Society of NLP Licensed Master Practitioner of NLP Programming, Motivational Coach, Neuro-Shine, Preofessional Speaker, Professional Trainer” eğitimlerini tamamladım. Bunun yanı sıra, İngiltere merkezli Paul Ekman International tarafından verilen “Emotional Skills and Competencies” ve “Evaluating Truthfulness and Credibility” eğitimlerini tamamlayarak mikro mimik ve doğruluğu değerlendirme uzmanlığı sertifikalarını almaya hak kazandım. Sonrasında ACC (Accredited Certified Coach) ünvanı almaya hak kazanarak, ülkedeki sayılı ünvanlı koçlar arasındaki yerimi aldım.

 

IAA, Rotaract, ve Rotary kulüplerinde başkanlık dahil YK üyelikleri ve komite başkanlıkları yaptım, bir çok sosyal sorumluluk projesinde aktif olarak rol aldım. E-koç portalında  yazarlığın yanı sıra, üyesi bulunduğum dernekler olan International Coaching Federation'da (ICF) Pazarlama Komitesinde ve Professional Women’s Network 'de Mentorluk Çalışma Grubunda aktif olarak rol alıyorum.  Ayrıca, Üsküdar Amerikan Lisesi’nden Yetişenler Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ile Kariyer ve Mentorluk Komitesi Başkanlığını yürütüyor, İTÜ Mezunlar Derneği Mentorluk Projesi kapsamında mentor olarak yer alıyorum.


Şu anda, Ayça Aytaç Coaching isimli şirketimin çatısı altında, ağırlıklı öğrenciler olmak üzere, bireylerle koçluk çalışmalarıma devam ederken, gençler ve ailelerine yönelik olarak, gerek bireysel gerek kurumlara yönelik olarak, öz farkındalık, hedef koyma, zaman yönetimi, stres yönetimi, motivasyon, meslek seçim süreci, zihin kullanımı, vb. konularda seminer , eğitim ve atölye çalışmalarımı sürdürüyorum . Ayrıca, İzotomi Sertifikalı Analist olarak, öğrencilerin meslek seçimlerine yönelik görüşmelerimi gerçekleştiriyorum. Üniversite öğrencisi bir erkek çocuk annesi ve bir seyahat tutkunuyum. 


Ayça Aytaç, ACC, SCPC

İçimden Gelenler

Sizden Gelenler...

 

Bir arkadaşım vesilesiyle  haberdar olduğum Ayça Hanım dan, oğlum için motivasyon, farkındalık ve konsantrasyon konularında destek aldık. Bu görüşmeler esnasında ve sonrasında gördüğüm ve hissettiğim ilk gerçek; oğlumun anlaşılma konusunda duyduğu ihtiyacın büyüklüğu oldu. Hepimiz ne kadar bilsek, okusak da kendi çocuklarımızda hep aynı yanlışlariı yapıyoruz. Karşımızdakine çok objektif  yaklaşıp, tespitlerde bulunurken kendi çocuğumuzla ilgili en iyi, en başarılı ve mükemmel olması konusunda baskı yapıyor , büyük beklenti içine giriyoruz. Ve çocuğumuzun farkına varamıyor, onu gerçek neyin mutlu ve iyi hissettirdiğini ıskalıyor onları anlamıyor , dinlemiyoruz.

Ayça Hanım ile bir görüşme sonrası oğlum bana” biliyor musun anne Ayça Abla beni anladı ve şu konuda hak verdi” dedi... Bu ifade beni çok düşündürdü, bu kadar kolay yapabileceğim bir şeyden  oğlumu eksik bırakmışım. Çocuklarımızı dinleyelim sonrasında galiba anlayabilir ve daha uyumlu - olumlu bir ilişki icine girebiliriz...

Oğlumla yaptiği görüşmeler bende böylesi bir farkındalık yarattı ise oğlumun üzerindeki  etkisi kuşkusuz daha olumlu ve büyük oldu. Teşekkür ediyorum...


Arzu Ünal


*****************************

 

Sevgili Ayça Hanım,

Sizi kendimi çok yalnız ve çaresiz hissettiğim bir dönemde aradım. Oğluma okulla ilgili bir konuda yardımcı olabilmek için akıl almak, fikir sormak istemiştim. Oğlumun motivasyonunun çok düşük olduğu ve okula hiç gitmek istemediği bir dönemdi. Yurt dışındaki bir üniversiteden kabul geldikten sonra okula olan ilgisi tamamen kaybolmuştu ve sosyal anlamda da pek çok arkadaşından uzaklaştığı bir dönemdi.

Oğlum sizi daha önceden tanıdığı ve hakkınızda çok olumlu bir fikri olduğu için onu sizinle görüşmeye ikna etmem zor olmadı. İyi ki bu görüşmeler başladı. İki üç hafta içinde en kritik sorunumuz çözüldü ve bu dönemde oğlum hiç ara vermeden bir ay boyunca okula devam etti. Bunun ardından özgüven gelişimi ve motivasyonu artırmayla ilgili görüşmelerinizden de çok güzel sonuçlar aldık. Oğlum çok daha rahatladı, daha çok gülmeye başladı. Sosyal ilişkiler açısından da verimli bir döneme girdi. Bunların hepsini gözlemlemek beni de çok mutlu etti.

Desteğiniz ve oğluma kattıklarınız bizler için gerçekten çok değerli ve önemli. Size hepsi için çok teşekkür ederiz.

Sevgilerimizle,


Meram Arvas


*****************************

Ayça Hanım,


Emeğiniz ve samimi sunumunuz için çok teşekkür ederim. Sizinle güzel bir ışık yakalamış olduk.


Aynur Yılmaz


*****************************


Sevgili Ayça,


İletişim ve farkındalık olarak bizleri yeniden bizlerle karşılaştırdığın için, çocuklarımıza ve aile hayatımıza ışık saçtığın için, harika koçluğun için tekrar tekrar çok teşekkür ederim. İyi ki varsın, iyi ki yollarımız yeniden karşılaştı. Eğer hayat yaptığımız seçimler ise, ben korkulardan uzak, mutluluğu, kendin olmayı, fırsatlarla dolu olan hayatu seçiyorum. Sağol, varol.


Fahriye Terzi


*****************************


Çok keyifli, bolca paylaşımlı, yepyeni ufuklara gözümü açarak, aydınlanarak geçirdiğim çok kıymetli 3 saat için Ayça Hanım'a ve katılımcı arkadaşlara çok teşekkürler.


Yeşim Okun


*****************************


Sevgili Ayça Aytaç rehberliğinde güzel bir gün geçirdim. Endişeli ve tedirgin gelip, memnun ve hafiflemiş olarak ayrıldım. En kısa sürede tekrar görüşmek üzere. Her şey için çok teşekkürler.


Ruken Karaç

Sevgili Ayça,


Emeğine sağlık, bilgine sağlık. Açıkçası ilk başta oğlum çok istemese de, senden aldıkları o kadar değerli ki, 2 gündür istekle geldi ve kendine kattıklarını anlattı. Ne kadar teşekkür etsem az.


Sibel Sipahioğlu


*****************************


Ayça'cım,


Senin seminerlerinin müdavimi oldum. Her geldiğimde bir şey daha katıyorum hayatıma. Oğlumun bu sürecinde senden aldığım bilgilerle daha sağlıklı, daha verimli olabileceğim. Daha önce de söylemiştim; işinde çok profesyonelsin. Her şey için çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsın...


Sibel Sipahioğlu


*****************************


Çok ama çok faydalı bilgiler edindim sizden sevgili Ayça Aytaç. Tatlı anlatımınız, sıcak yaklaşımınız ve konuya hakimiyetinizle kaçırılmayacak bir seminerdi... Çok teşekkür ederim.


Nurhan Kuyucu


*****************************


O kadar keyifle dinledim ki, çok akıcı, gerçekçi, doğal ve doğru saptamalarla konuyu anlattın. Bir sonraki buluşmamızı iple çekiyorum.


Özlem Gürdağ

image207
image208
image209
image210

Haberdar Olmak İsterseniz

İletişim

Ayça Aytaç Coaching